Każdego roku, gdy topniejący śnieg i pierwsze kwiaty sygnalizują początek nowego sezonu – czas zacząć coroczne wiosenne sprzątanie. Miesiące zimowe sprawiają, że nasze przestrzenie mieszkalne wydają się zagracone, brudne, a wraz z pojawieniem się wiosny… wydłużające się dni i rosnące nasłonecznienie podnoszą na duchu i motywują do odświeżenia domu.

Prezentujemy ekologiczne pomysły na porządki

Wiosna to świetny czas na otwarcie okien i wpuszczenie świeżego powietrza, wyrzucenie zwietrzałych świec zapachowych oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów kuchennych.

Użyj nietoksycznych i biodegradowalnych produktów czyszczących

Sprawdź etykiety produktów którymi sprzątasz, aby upewnić się, że żaden zakupiony środek czyszczący nie zawiera toksycznych chemikaliów. Wybieraj produkty wykonane z naturalnych składników – polecamy naturalny zestaw do sprzątania LAVECO

Jak wyczyścić lodówkę?

Przedstawiamy ekologiczne wskazówki dotyczące czyszczenia lodówki, które działają! Kiedy ostatni raz myłaś lodówkę? Spójrz na nasz ekologiczny sposób na pozbawioną zapachu oraz higieniczną czystą lodówkę. Jeśli po otwarciu lodówki widzisz plamki zaschniętych liści sałaty, resztki makaronu czy tłuste plamy niewiadomego pochodzenia może oznaczać to tylko jedno: Twoja lodówka wymaga gruntownego czyszczenia.

Jeśli sądzisz, że potrzeba do tego tony szkodliwych detergentów jesteś w błędzie…wystarczy, że zaopatrzysz się w NATURALNY PŁYN DO CZYSZCZENIA KUCHNI 

Sprzątanie lodówki krok po kroku

1. WYŁĄCZ LODÓWKĘ: wyłącz kontrolę temperatury, a następnie odłącz lodówkę od zasilania.

2. USUŃ ZAWARTOŚĆ I UPORZĄDKUJ: wyjmij wszystkie produkty z lodówki, wyrzuć te które są przeterminowane i umieść rozpoczęte produkty w szczelnych pojemnikach.

3. WYJMIJ PÓŁKI I SZUFLADY DO CZYSZCZENIA: wyjmij półki i szuflady, a następnie umyj je w gorącej wodzie z płynem do mycia kuchni LAVECO, a następnie wysusz.

4. WYTRZYJ, SPŁUCZ I WYSUSZ: spryskaj lodówkę płynem do mycia kuchni LAVECO i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie użyj wilgotnej ściereczki i przetrzyj całą lodówkę. Następnie użyj suchej ściereczki i wytrzyj wnętrze lodówki do sucha. Czy to nie proste?

Czym wyczyścić brudne fugi na podłodze

W przypadku płytek/kafelków różnica między brudną, a olśniewająco częstą podłogą sprowadza się do spoiny pomiędzy nimi tzw. fugi!

„Fuga" jest to porowate wgłębienie, które jak gąbka wchłonie każdy tłuszcz, brud, olej lub rozlane płyny, z którymi się zetknie. I chociaż winowajca może być różny w zależności od pokoju (pleśń w łazience, gotowanie w kuchni, plamy błota na podłodze w korytarzu), nie potrzebujesz różnych produktów, aby poradzić sobie z tymi wszystkimi zabrudzeniami.

Zanim zajmiesz się czyszczeniem fug koniecznie dokładnie umyj płytki, polecamy zastosować w tym celu NATURALNY PŁYN DO MYCIA PODŁÓG 

Czy można myć podłogę octem?

Użycie rozcieńczonego roztworu octu jest bardzo częstą rekomendacją jako domowy sposób na czyste podłogi. Jednak dla wielu rozwiązanie nie jest to zadowalające rozwiązanie ze względu na unoszący się przez dłuższy czas nieprzyjemny zapach. Warto też uważać by stężenie octu nie było zbyt duże ponieważ może to uszkodzić fugę lub zniszczyć strukturę płytki.

Teraz możemy przejść do czyszczenia fug!

Dobrym sposobem na wyczyszczenie fug jest użycie MAGICZNEJ GUMKI. Po zakończeniu procesu zmazywania zabrudzeń z fug, użyj wilgotnej gąbki lub ściereczki, aby usunąć resztki środka do zaprawy. Upewnij się, że używasz czystej szmatki i wody! Jeśli gąbka będzie brudna lub do płukania użyjesz zanieczyszczonej wody z mopa, fuga natychmiast tym nasiąknie i w mgnieniu oka ponownie będzie brudna.

Naturalne ekologiczne produkty czyszczące są najlepszym sposobem na odświeżenie domu po mroźnych, ciemnych zimowych miesiącach. Dlatego nie zwlekaj tylko zaplanuj od czego zaczniesz wiosenne porządki!

Podziel się tym postem